Akademia Diagnostyki Weterynaryjnej
MasterVet

Prowadzone przez wysokiej klasy ekspertów, specjalistów i jednocześnie autorytetów w poszczególnych zastosowaniach szkolenia w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej z takich obszarów jak: kardiologia, radiologia, rozród, ortopedia, neurologia oraz okulistyka.

sprawdź terminy szkoleń

Sztuka interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej, narządów jamy brzusznej oraz kości i stawów małych zwierząt - o szkoleniu

 

Szkolenie skierowane jest do:

 

Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, szczególnie specjalistów radiologii, kardiologii, ortopedii i chirurgii, techników radiologii, techników weterynarii, studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych nauką z tego obszaru.

Znajomość radiodiagnostyki jest bowiem potrzebna nie tylko tym lekarzom/technikom, którzy wykonują badania rentgenowskie, ale i tym, którzy kierują pacjentów na takie badania lub korzystają ze zdjęć i opisów rentgenowskich.

 

Uczestnicy szkolenia:

 

- technicy weterynarii

- lekarze weterynarii

- studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej 

 

 

Cel szkolenia:

 

Usystematyzowanie wiedzy od technicznych aspektów (ilość projekcji składająca się na prawidłowy obraz), ocenę jakość zdjęć (nie jesteś cudotwórcą - nie opisuj zdjęcia, które jest źle wykonane), przez nomenklaturę każdego obszaru, po prawidłowe projekcje i najczęściej spotykane w praktyce patologie. 

Nacisk kładziemy na logicznej interpretacji obrazu radiologicznego, dzięki której nie zostaną przeoczone ważne elementy zdjęcia, mogące wpłynąć na postawienie właściwego rozpoznania. Spora część szkolenia to praca w zespołach dwu-osobowych, kiedy to za pomocą programu dedykowanego weterynarii przećwiczysz samodzielnie zdobytą wiedzę i ją utrwalisz. Na życzenie uczestników zwiększamy ilość zdjęć do pracy własnej podczas szkolenia. 

Bardzo praktyczne, wiele wyjaśniające  szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową.  Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

 

 

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu: 

 

Podczas naszego intensywnego szkolenia zgłębisz wiedzę z zakresu rentgenodiagnostyki od aspektów technicznych wykonania prawidłowego zdjęcia, przez nomenklaturę, po dawkę praktycznej wiedzy mającej na celu sporządzenie właściwego (czytelnego dla Ciebie, ale przede wszystkim innych) opisu obrazu prawidłowego z podziałem na obszary: klatka piersiowa, jama brzuszna, kości i stawy. Podział na bloki tematyczne ułatwi Ci usystematyzowanie wiedzy którą juz posiadasz i uzupełnienie jej o aspekty, jak dotąd dla Ciebie niejasne, co pozwoli uniknąć popularnych błędów interpretacyjnych.

Po "przerobieniu" prawidłowych obrazów, najczęściej występujące patologie nie będą juz dla Ciebie problemem. 

 

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 30 osób
  • zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne przy stanowiskach komputerowych w zespołach 2 osobowych
  • zajecia prkatyczne - zespoły 2-osobowe opisuja przypisane zdjęcia, które następnie omawiane sa na ogólnym forum
  • stanowiska komputerowe wyposażone w przeznaczone do opisów RTG w weterynarii oprogramowanie  

 

Częstotliwość organizacji:

 

- raz do roku 

 

Dokument ukończenia:

 

- zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie

 

 

REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00382/2018szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego. 

 

 

TERMIN:

 

23 - 24.01.2021r. - Warszawa  - REKRUTACJA OTWARTA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera, aby
otrzymywać informacje o organizowanych
przez MasterVet szkoleniach

copyright: MasterVet 2018

projekt i wykonanie: ITDOT