Akademia Diagnostyki Weterynaryjnej
MasterVet

Prowadzone przez wysokiej klasy ekspertów, specjalistów i jednocześnie autorytetów w poszczególnych zastosowaniach szkolenia w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej z takich obszarów jak: kardiologia, radiologia, rozród, ortopedia, neurologia oraz okulistyka.

sprawdź terminy szkoleń

Technika wykonywania zdjęć RTG - o szkoleniu

 

Szkolenie skierowane jest do:

 

Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, techników weterynarii, studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych nauką z tego obszaru medycyny weterynaryjnej. 

 

Uczestnicy szkolenia:

 

- technicy weterynarii 

- lekarze weterynarii

- studnci ostatniego roku medycynyn weterynaryjnej 

 

Cel szkolenia:

 

Nauka technicznych aspektów związanych z wykonywaniem zdjęć RTG – od wskazań klinicznych, przez przygotowanie pacjenta po ilość projekcji składających się na prawidłowy obraz z podziałem na trzy obszary: klatka piersiowa, jama brzuszna, układ kostno-stawowy małych zwierząt.

Bardzo praktyczne, wiele wyjaśniające szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową.  Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

  

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

 

Podczas naszego intensywnego szkolenia nauczysz się fizycznie wykonywać prawidłowe zdjęcia RTG: klatki piersiowej, jamy brzusznej, kości i stawów oraz dodatkowo, dla wzmocnienia i utrwalenia zdobytej wiedzy, opisywać je. Dowiesz się, jakie są wskazania kliniczne do wykonywania zdjęć RTG oraz jak prawidłowo przygotować pacjenta do tego rodzaju badania. Poznasz środki kontrastowe używane w rentgenodiagnostyce oraz ich zastosowanie. To szkolenie to kompletne wiedza, jaka jest Ci potrzebna w tym zakresie. 

 

Jak wygląda nasze szkolenie:

 

  • grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 12 osób
  • zajęcia teoretyczne – odbywają się  w formie wykładów i są istotnym elementem wstępu do części praktycznej – NoBo Hotel, ul. Liściasta 86, Łódź  
  • zajęcia praktyczne – Pracownia RTG w technologii cyfrowej bezpośredniej – Przychodnia Weterynaryjna Kalinowa – Maciej Bartolik, ul. Kalinowa 52, Łódź www.kalinowa.pl - zajęcia w podgrupach - samodzielne wykonywanie zdjęć RTG.

 

Częstotliwość organizacji:

 

- dwa razy do roku 

 

Dokument ukończenia:

 

- zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w  kursie

 

 

REJESTR Instytucji Szkoleniowych: 2.14/00382/2018szkolenie wpisane na listę szkoleń Krajowego Funduszu Szkoleniowego. 

 

 

TERMIN:

 

20 - 21.11.2020r. - Łódź - REKRUTACJA ZAMKNIĘTA - przyjmujemy zapisy na listę rezerwową - wypełnij i wyślij formularz. 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera, aby
otrzymywać informacje o organizowanych
przez MasterVet szkoleniach

copyright: MasterVet 2018

projekt i wykonanie: ITDOT